Očkování

OČKOVÁNÍ PROTI CHŘIPCE

Viry chřipky na nás nejčastěji zaútočí při kontaktu s nemocnými lidmi napříkladv zaměstnání či v dopravních prostředích, tedy tam, kde je koncentrace lidí největší. I přes dostatečný přísun vitamínů a zdravý životní styl, se mnohým z nás chřipka nevyhne, a proto naši odborníci doporučují zvolit preventivní vakcinaci. Protože se virus chřipky neustále mění, je vhodné očkování každý rok opakovat.

Díky preventivnímu proočkování se snižuje nemocnost v období, které je pro výskyt chřipky nejčastější a hrozí chřipková epidemie.V letošním roce jsme pro vás připravili vakcíny VAXIGRIP TETRA a INFLUVAC TETRA.

Očkování proti chřipce je velmi účinnou prevencí proti tomuto onemocnění. Předpokládá se, že zabrání nákaze v 70 až 90% případů a ve velmi vysokém procentu také předejde zdravotním komplikacím spojených s chřipkou. Pro sezónu 2018/19 jsou
k dispozici: Čtyřvalentní vakcína proti chřipce - VAXIGRIP TETRA, do které byl přidán čtvrtý chřipkový kmen. Vakcína poskytuje širší ochranu než původní třivalentní vakcína. Druhou vakcínou je INFLUVAC TETRA. Jejich vyšší účinnost potvrzuje a doporučuje nejen Světová zdravotnická organizace, ale i řada národních i nadnárodních organizací. Nejlepší doba, kdy byste se měli nechat naočkovat proti chřipce, je ještě před začátkem chřipkové sezóny, tedy v průběhu října až prosince. Očkuje se jednou dávkou, přičemž ochrana nastoupí přibližně za 14 - 21 dní.

OČKOVÁNÍ VŠEOBECNĚ

Proočkovanost v České republice je dvojnásobně nižší než v ostatních vyspělých zemích. Obecně lidé v naší zemi podceňují systém očkování. My si tuto situaci uvědomujeme, a proto nabízíme v komplexním spektru očkování jak pro děti, tak pro dospělé, včetně poradenství v oblasti cestovní medicíny.

Evidujeme klientům jejich očkování, vedeme jim komplexní očkovací programy a aktivně jim sledujeme plánované termíny očkování.

Nabízíme ochranu proti:

hepatitidě (žloutence) typu A, B, AB
klasické sezónní chřipce
klíšťové encefalitidě
meningokové nákaze
pneumokokové nákaze
tetanu
černému kašli
břišnímu tyfu
papilomavirům
příušnicím
planým neštovicím
záškrtu
HPV viru

Pro naše dětské pacienty máme k dispozici veškeré (v ČR registrované) vakcíny.

Očkujeme dle očkovacího schématu schváleného ministerstvem zdravotnictví ČR, k dispozici jsou i vakcíny pro mimořádná očkování (proti virové klíšťové encefalitidě, rotavirové infekci a další).