Dentální hygiena

Většina dětí a dospělých vykazuje známky zánětu dásně, který je zapříčiněn nesprávným čistěním zubů.  Na nedostatečně vyčištěných zubech se vyskytuje škodlivý zubní plak. Kromě zubního kazu způsobuje zubní plak také zánět dásně. Dáseň je zarudlá, oteklá, při čištění může krvácet. Neléčený zánět dásně postupem času přechází v zánět celého závěsného aparátu zubu  - parodontitidu. 

Parodontitida se vyznačuje tvorbou parodontálních chobotů, viklavostí zubů, nepříjemným zápachem z úst. Pokud se u Vás některé z výše uvedených symptomů objevují, není již na co čekat.  Neléčená parodontitida vede k vypadávání zubů a nevyhnutelným extrakcím. 

Bakterie, které se při tomto zánětu vyskytují v ústech, se dále krevním oběhem rozšiřují do celého těla. Mohou tedy tak vyvolávat další onemocnění, které bychom si nikdy nespojili se stavem svých úst. 

Dentální hygiena nebolí! V případě, že absolvujete dentální hygienu poprvé v životě, může být pro Vás ošetření chvílemi nepříjemné, ale rozhodně ne bolestivé. Všechny procedury vám budou popsány a dostatečně vysvětleny.


NAŠI DENTÁLNÍ HYGIENISTÉ

Pavlína Hálová, DiS. 

Sára Matysová, DiS.