Hygiena práce

Smysl pracovnělékařských služeb primárně spočívá v prevenci nemocí z povolání, odborných analýzách a optimalizaci pracovního prostředí. Povinnosti zaměstnavatele i zaměstnanců v oblasti ochrany zdraví při práci jsou definovány legislativou-Zákoníkem práce a Zákonem o ochraně veřejného zdraví. Kvalitní výkon pracovnělékařských služeb, poskytovaných naší společností, tkví bezesporu v komplexnosti služeb a úzkém propojení odborného a zdravotního úseku. Pracovně lékařská péče se skládá nejen z preventivních prohlídek zaměstnanců, ale i z kvalitního poradenství a pravidelného dohledu v oblasti pracovních podmínek a pracovního prostředí.

Stěžejní činnosti oddělení hygieny práce

► Dohledy na pracovištích, analýza pracovního prostředí dle legislativních požadavků
► Revize, zpracování kategorizace prací
► Nastavení systémů lékařských prohlídek – podklady pro lékařskou část PLS
► Odborné poradenství v oblasti PLS
► Asistence při měřeních akreditovaných laboratoří
► Zastupování klienta při jednání s kontrolními orgány
► Ergonomické analýzy pracovišť
► Školení, prezentace

Zpracování rozsahu prohlídek

Věděli jste, že smlouvu s poskytovatelem pracovně lékařských služeb je zaměstnavatel povinen podepsat vždy, vykonávají-li se na jeho pracovišti práce, které jsou zařazené podle zákona o ochraně veřejného zdraví do kategorie první, druhé, druhé rizikové, třetí nebo čtvrté anebo je součástí práce činnost, pro jejíž výkon jsou podmínky stanoveny jinými právními předpisy? Jsme připraveni provést audit/revizi vašeho stávajícího nastavení PLS prohlídek u vašich zaměstnanců, popřípadě vypracovat komplexní systém rizik pro celou společnost.


 

Otevřeli jsme novou kliniku

Jsme velice rádi, že vás můžeme informovat o přesunu kliniky Želetavská do zcela nových prostor v budově South-Point, Vyskočilova 1566, Praha 4.

Více informací

Staňte se součástí našeho týmu

V naší společnosti najde uplatnění řada profesí. Velice rádi přivítáme do našeho týmu lékaře, zdravotní sestry, odborníky v oblasti BOZP a PO, administrativní pracovníky a další. Aktuální nabídky zaměstnaní najdete na našich stránkách.

KARIÉRA

Co byste měli vědět o koronaviru?

Animované video shrnuje základní pravidla, jak se chránit před nákazou koronavirem a také kontakty, kam se může člověk obrátit pro radu nebo pomoc.

Více informací

Dny zdraví

Z preventivním programem přijedeme až k vám do firmy. Naplánujte si dny zdraví pro vaše zaměstnance. Vyšetření zraku, pigmentových skvrn, nožná klenby, z kapky krve na tuky, cukry a triglyceridy a mnohé další...

DNY ZDRAVÍ

Školení první pomoci

Prezenční školení první pomoci vám zajistí základní znalosti při ošetření nebo záchraně života vašich zaměstnanců nebo klientů.

Kurz první pomoci

Firemní zóna

Jedinečný systém, ve kterém máte pohromadě komplexní přehled o pracovnělékařských službách. Objednejte si přístup a zadávejte zaměstnance, nahrávejte dokumenty a další...

Firemní zóna

4D ULTRAZVUK

Nejmodernější technologie umožní vidět vaše miminko v bříšku ještě dříve, než přijde na svět. Kvalitní zobrazení na barevném monitoru, videozáznam a fotografie – to jsou zážitky, které ve vás zůstanou po celý život. Specializované vyšetření objednávejte na našem Callcentru na telefonu 212 12 12 12, nebo e-mailem.

4D ULTRAZVUK

OFTALMOLOGIE

Péče o zrak by měla být na předním místě v našem životě. Včasnou prevencí lze předejít vážným onemocněním a komplikacím zejména ve starším věku. Naši oftalmologové pracují s nejmodernější technikou a zajistí vám kvalitní preventivní vyšetření, stanoví diagnózu a navrhnou vždy optimální řešení léčby.

Oftalmologie